Godzina policyjna i obowiązkowe testy na COVID-19 na Dominikanie

Wybierasz się na Dominikanę, zrób sobie test na COVID-19.

Miesiąc po otwarciu na zagranicznych turystów, władze Republiki Dominikańskiej wymagają od każdego podróżnego przedstawienia negatywnych wyników na koronawirusa przed wpuszczeniem do ich kraju. Osoba, która nie jest w stanie potwierdzić swojego stanu zdrowia odpowiednim zaświadczeniem, zostanie poddana testowi na COVID-19. Wynik testu, który znany będzie służbom lotniskowym w ciągu 10 minut zdecyduje czy turysta wjedzie do kraju czy też zostanie poddany 2 tygodniowej kwarantannie.

Ponadto jak informuje magazyn Pulse Traveler, w większych miastach Dominikany jak np. na Santo Domingo władze kraju wprowadziły szereg obostrzeń, w tym godzinę policyjną, która obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 wieczorem do 5 rano a w soboty i niedziele od 5 po południu do 5 nad ranem. Ponadto, każdy podróżny musi się liczyć z wyrywkowymi testami na koronawirusa czy mierzeniem temperatury po przybyciu do hotelu czy innego miejsca zamieszkania.

Wszystkich mieszkańców Dominikany obowiązuje przestrzeganie zasad higieny, społecznego dystansu oraz noszenie maseczek ochronnych twarzy.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię