Microsoft rozważa kupno aplikacji TikTok

Firma Microsoft wyraziła zainteresowanie kupnem popularnej aplikacji społecznościowej TikTok. W niedzielę na swoim blogu przedstawiciele Microsoft powiedzieli, że firma jest „przygotowana do kontynuowania dyskusji w celu zbadania możliwości zakupu TikTok w Stanach Zjednoczonych”. Microsoft również przyznał, że CEO firmy Satya Nadell rozmawiał w tej sprawie z prezydentem.

W poście poruszono temat obaw dotyczące prywatności danych użytkowników Tik Tok. Microsoft twierdzi, że „wszystkie prywatne dane amerykańskich użytkowników TikTok zostaną przetransferowane do Stanów Zjednoczonych i pozostaną w USA”.

Na blogu również czytamy, że „Microsoft zapewni, że te dane zostaną usunięte z serwerów poza granicami kraju po ich przesłaniu do USA”.

Prezydent Trump powiedział w weekend, że po przeczytaniu raportu na temat bezpieczeństwa narodowego wydanego przez Komitet ds. Inwestycji Zagranicznych w Stanach Zjednoczonych w sprawie ewentualnego szpiegostwa Tik Tok na rzecz Chin, jest gotowy podjąć działania zakazujące funkcjonowania tej aplikacji w USA. „Przyglądamy się TikTok. Możliwe, że go zakażemy. Możliwe jest też zastosowanie innych ograniczeń. Jest wiele opcji”, skomentował prezydent Trump na konferencji prasowej.

W odpowiedzi na obawy Administracji Trumpa przedstawiciele Microsoft powiedzieli, że firma „w pełni docenia wagę obaw Prezydenta w stosunku do Tik Tok. Zobowiązujemy się, w sytuacji nabycia TikTok, do przejścia kompletnego przeglądu bezpieczeństwa i zapewnienia odpowiednich korzyści ekonomicznych Stanom Zjednoczonym, w tym Departamentowi Skarbu Stanów Zjednoczonych ”– napisano w poście na blogu firmy.

Te same obawy wyraził Sekretarz stanu Mike Pompeo kilka tygodni temu mówiąc, że „Tik Tok jest firmą której się bliżej przyglądamy”.

Microsoft chce „W ciągu kilku tygodni przystąpić do rozmów z firmą macierzystą TikTok, ByteDance i doprowadzić do zakończenia rozmów nie później niż 15 września 2020 roku”.

Jeśli dojdzie do kupna, transakcja obejmować będzie usługi Tik Tok w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię