Amerykańskie hotele na krawędzi upadku

0
442
Envato

Koronawirus nie daje za wygraną i wciąż zbiera swoje żniwo, wykańczając różne gałęzie amerykańskiej gospodarki. Poza gastronomią czy turystyką pandemia daje się we znaki przemysłowi hotelarskiemu.

Jak donosi w najnowszym raporcie przeprowadzonym przez American Hotel & Lodging Association (AHLA) pomiędzy 23 a 27 lipca na grupie 1200 hoteli zrzeszonych w związku, dziewięć na dziesięć hoteli zostało zmuszonych zwolnic lub odesłać na przymusowe wakacje swoich pracowników w związku z trwającym kryzysem powstałym na skutek COVID-19.

Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy tylko 24% hoteli zatrudniło ponownie do pracy 60% swojej kadry pracowniczej sprzed wybuchu pandemii a 29 % wciąż oscyluje w granicach 20% wszystkich zatrudnionych pracowników.

Ponad 600 właścicieli hoteli stwierdziło, że jest na pograniczu utraty swojego biznesu w związku z rosnącym zadłużeniem i wysokimi kosztami utrzymania biznesu.

W związku z zaistniałą sytuacją AHLA apeluje do wszystkich swoich członków, aby wystosowywali odpowiednie petycje do lokalnych polityków z prośbą o pomoc i wsparcie w tych jakże trudnych czasach.

Jeżeli pandemia COVID-19 utrzyma się przez najbliższe miesiące, wiele hoteli, moteli czy usług B&B zniknie na zawsze w obliczu braku możliwości ich utrzymania, twierdzi American Hotel & Lodging Association.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię