Czy w Illinois będą kary za brak maseczek?

W poniedziałek podczas konferencji prasowej gubernator J.B. Pritzker powiedział, że „godne rozważenia” jest nałożenie kar pieniężnych na osoby, które nie przestrzegają nakazu zakrywania nosa i ust.

Aby zachęcić mieszkańców do noszenia maseczek, gubernator ogłosił wartą 5 milionów dolarów kampanię społeczną pod hasłem „Działa tylko wtedy, gdy się ją nosi”. Inicjatywa ta porównuje maski do pasów bezpieczeństwa w samochodach, kasków rowerowych, kamizelek ratunkowych etc.

Podczas konferencji – zapytany co myśli na temat nakładania kar pieniężnych na osoby, które nie noszą masek w miejscach publicznych, Pritzker stwierdził, że warto rozważyć takie rozwiązania, ale tylko na poziomie lokalnym.

„Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, to upewnić się, że to egzekwujemy, ważny jest też sposób w jaki to zrobimy…najpierw trzeba upominać… bo nie chodzi tu o to, żeby gonić ludzi na ulicy i od razu wlepiać im mandat” Gubernator dodał, że trzeba przypominać ludziom o obowiązku noszenia maseczek, gdyż często zdarza się że po prostu o tym zapominają. Dodał jednak że należy rozważyć karanie osób, które mimo upomnień odmawiają założenia maski w miejscach publicznych.

Pritzker zauważył, że tego typu problem dotyczy również miejsc takich jak bary czy restaurację, gdyż egzekwowanie rozporządzania bez pomocy policji czy urzędników publicznej służby zdrowia jest bardzo trudne dla właścicieli biznesów.

„Od samego początku mówiłem, że najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest po prostu przypominać ludziom, że dzięki temu będziesz zdrowy i twoja rodzina będzie zdrowa” – kontynuował Pritzker, mówiąć, że to zadziałało w przypadku  „zdecydowanej większości ludzi w Illinois”.

Na chwilę obecną jeszcze nie jest wiadomo kiedy i czy w ogóle wejdzie w życie rozporządzanie na mocy, którego będzie można nakładać kary pieniężne na osoby łamiące obowiązek noszenia masek w przestrzeni publicznej.

AL 

https://amerykapopolsku.com/2020/08/04/bankrutuje-najstarsza-siec-domow-towarowych-w-usa/

Wietrzne Miasto pozbyło się ostatniego pomnika Kolumba

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię