Chicago wprowadza kwarantannę dla osób powracających z Puerto Rico

Chicago wprowadziło obowiązek dwutygodniowej kwarantanny dla powracających z rejonów o wysokim wskaźniku zachorowań na koronawirusa. Dziś na listę trafiło Puerto Rico.

Komisarz d/s. zdrowia dr Allison Arwady, zapowiedziała, że na listę w przyszłym tygodniu mogą trafić: Indiana, Minnesota i Kentucky. Odnotowują one więcej niż 10 przypadków na 100 tys. osób/dziennie, ale mniej niż 15. Kryterium, które kieruje na „czarną listę” to przekroczone 15 infekcji na 100 tys.mieszkańców/dziennie. Natomiast Iowa, Kansas i Utah odnotowały mniej niż 15 na 100 tys – jeśli trend się utrzyma mogą zostać usunięte listy już w przyszłym tygodniu.

Do tej pory rozporządzenie objęło takie stany jak: Alabama, Arkansas, Arizona, Kalifornia, Floryda, Georgia, Idaho, Iowa, Luizjana, Mississippi, Karolina Północna, Nevada, Oklahoma, Karolina Południowa, Tennessee, Teksas, Utah, Kansas oraz Wisonsin.

Nakaz jednak nie jest ściśle egzekwowany. Stosowanie się do niego jest dobrowolne. Na razie nie wystawiono jeszcze  żadnych mandatów, choć potencjalnie za złamanie rozporządzania grozi grzywna w wysokości od 100 do 500 dolarów dziennie, w sumie do 7000 dolarów.

AL

Czy w Illinois będą kary za brak maseczek?

Chicagowscy nauczyciele chcą kontynuować naukę zdalną

Kwarantanna dla powracających do Wietrznego Miasta z Wisconsin

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię