Chicagowscy nauczyciele chcą kontynuować naukę zdalną

printscreen/ newsyahoo

Związek Zawodowy Nauczycieli (Chicago Teachers Union) naciska, aby nauka w chicagowskich szkołach publicznych była kontynuowana w sposób zdalny.

Dziesiątki nauczycieli zrzeszonych w CTU zebrało się pod ratuszem. W ramach protestu samochodowego nauczyciele wyrazili swój sprzeciw przeciwko powrotowi dzieci do szkół, dopóki nie będzie to całkowicie bezpieczne.

Miasto zaprezentowało w zeszłym miesiącu wstępny plan powrotu do szkół. Plan przewidywał hybrydowy (mieszany) model nauczania, który zakłada, że dzieci będą chodzić do szkoły w wyznaczone dni, a reszta nauki będzie realizowana zdalnie. Taki system pozwoliłby na częściowy powrót do tradycyjnego nauczania, przy jednoczesnym ograniczeniu liczby osób w budynkach i klasach.

Jednak CTU chce, aby nauka od początku roku szkolnego odbywała się tylko w sposób zdalny. Nauczyciele twierdzą, że warunki nie są na tyle bezpieczne, aby nauczanie odbywało się w sposób tradycyjny, ponieważ nadal obserwujemy stały wzrost liczby przypadków COVID-19.

„To nie jest właściwe, aby wznowić naukę tradycyjną, kiedy rośnie liczba infekcji” – twierdzi Prezydent CTU, Jesse Sharkey, „Nie chodzi o to, by mieć wystarczająco dużo stanowisk do mycia rąk” – dodał Sharkey. „To idzie w złym kierunku. Liczby idą w górę.”

Chicagowskie Szkoły Publiczne nadal zbierają informacje zwrotne od rodziców i nauczycieli oraz pracują nad ostatecznym planem ponownego otwarcia. Rodzice oraz uczniowie z dzielnicy Northwest Side, jednej z najciężej dotkniętych przez pandemię, stoją po stronie nauczycieli.„Nasze dzieci nie są eksperymentem. I nie jesteśmy zadowoleni z tego, że wracają do szkoły. Nie przeszkadza nam się zdalnie nauczanie” powiedziała Monica Espinoza ze Logan Square Neighborhood Association.

CPS przekazał w swoim w oświadczeniu: „Nic nie jest ważniejsze niż zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów i personelu, a Chicagowskie Szkoły Publiczne nie otworzą swoich drzwi 8 września, jeśli urzędnicy zdrowia publicznego nie uznają tego za bezpieczne. Nadal zbieramy informacje zwrotne od lokalnej społeczności i ściśle monitorujemy dane dotyczące zdrowia publicznego przed podjęciem jakichkolwiek ostatecznych decyzji na temat powrotu do szkół”

AL

Czy w Illinois będą kary za brak maseczek?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię