Potężna eksplozja w Bejrucie. Ponad 50 zabitych, 2500 rannych (WIDEO)

Według najnowszych informacji libańskiego ministra zdrowia, w wyniku eksplozji w Bejrucie nie żyje co najmniej 50 osób, około dwóch tysięcy siedemset jest rannych.

 

W stolicy Libanu eksplodowały materiały wybuchowe składowane w portowym magazynie. Fala uderzeniowa, która przeszła przez miasto wybijała okna, wyrywała drzwi z framug, a nawet odrywała balkony od budynków. Zniszczenia są w odległości nawet kilku kilometrów od miejsca wybuchu.
Premier Libanu Hassan Diab w wystąpieniu telewizyjnym zapowiedział, że osoby odpowiedzialne za tragedię zostaną ukarane.
„Obiecuję, że ta katastrofa nie pozostanie bez znalezienia winnych. Odpowiedzialni za nią, zapłacą. O zagrożeniu, jakie stwarza ten skład materiałów wybuchowych umiejscowiony kolo portu, wiadomo było od 2014 roku”– oświadczył libański premier. Hassan Diab zaapelował do „zaprzyjaźnionych państw” o pomoc w związku z tym wydarzeniem.
Według informacji w mediach społecznościowych, w Jordanii wybuch zarejestrowano jako wstrząs sejsmiczny, a dym dotarł do oddalonego o sto kilometrów od Bejrutu- Damaszku. Eksplozja była też słyszalna w Nikozji na Cyprze, w odległości około 250 kilometrów.

https://twitter.com/butterflyyoongi/status/1290745290081869837?s=20

 

źródło: IAR, @butterflyyoongi, Global News

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię