Chicago: Dzieci nie wrócą do szkół

Przez cały pierwszy kwartał chicagowskie szkoły publiczne (CPS) będą kontynuować naukę zdalną

Decyzję ogłosiła prezes CPS, Janice Jackson oraz burmistrz Chicago Lori Lightfoot. „Decyzja o rozpoczęciu roku szkolnego 2020-2021 przez Chicagowskie szkoły publiczne w trybie zdalnym jest podyktowana danymi dotyczącymi zdrowia publicznego oraz informacjami zwrotnymi, które otrzymaliśmy od rodziców „ – powiedziała Lightfoot w oświadczeniu.

„Budując zdalny model nauczania, a równocześnie starając się stworzyć hybrydowy model nauczania w drugim kwartale, będziemy nadal współpracować z rodzicami i kierownikami szkół w celu stworzenia bezpiecznych i zrównoważonych warunków do nauki dla naszych uczniów” – kontynuowała Lightfoot.

Zgodnie z nowo ogłoszonym planem, każdy uczeń i nauczyciel będzie zaangażowany w pracę przez cały dzień. Szkoły będą korzystać z narzędzi edukacyjnych Google, aby umożliwić okręgowi śledzenie pracy. Nauczyciele oraz uczniowie będą logować się codziennie do systemu, a lekcje będą odbywać się na żywo.

CPS powróci również do poprzedniego systemu oceniania, a każdy z uczniów będzie otrzymywał oceny za swoją pracę. Od czasu, kiedy w marcu szkoły rozpoczęły naukę w trybie zdalnym, dystrykt biorąc pod uwagę okoliczności łagodzące zastosował politykę, która uniemożliwiała karanie uczniów.

Urzędnicy CPS i Chicagowski Związek Nauczycieli (CTU) do dziś spierali się o wstępny plan, który przewidywał hybrydowy (mieszany) model nauczania. Zakładał, że dzieci będą chodzić do szkoły w wyznaczone dni, a reszta nauki będzie realizowana zdalnie. Taki system pozwoliłby na częściowy powrót do tradycyjnego nauczania, przy jednoczesnym ograniczeniu liczby osób w budynkach i klasach.

Jednak CTU naciskał, aby nauka od początku roku szkolnego odbywała się tylko w sposób zdalny. Nauczyciele twierdzą, że warunki nie są na tyle bezpieczne, aby dzieci mogły powrócić do szkolnych ławek. We wtorek po południu amerykańska prasa podała, że CTU planuje głosowanie nad ewentualnym strajkiem.

Urzędnicy miejscy motywują swoją decyzję znacznym wzrostem infekcji w mieście.W ostatnich tygodniach w Chicago  wskaźnik pozytywnych wyników testów na koronaawirusa wzrósł prawie do 5%. W najbliższych dniach zostanie przestawiony szczegółowy plan i instrukcje dotyczące nauki zdalnej od września.

AL

Wybierasz się do Polski, zobacz gdzie musisz najbardziej uważać na koronawirusa (MAPA)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię