Wybierasz się do Polski, zobacz gdzie musisz najbardziej uważać na koronawirusa (MAPA)

0
1007

W Polsce liczba infekcji Covid- 19 wrasta. Jest to efekt rozluźniania zasad, obecnie dozwolone są tu nawet duże imprezy rodzinne do 150 osób.

Oprócz ognisk na weselach, mnóstwo przypadków notuje się w zakładach pracy, placówkach medycznych oraz domach pomocy.

We wtorek w Polsce padł rekord infekcji, 680 nowych przypadków. W środę w całym kraju zanotowano 640 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, zmarło kolejnych 18 osób. W sumie zakaziło się 48 789 osób. Zmarło 1756 osób. Dotychczas wyzdrowiało 35 321 osób. Kwarantanną objętych jest 100 151 osób, a nadzorowi epidemiologicznemu podlegają 9044 osoby. Zajęte są 72 respiratory i 1898 łóżek dla pacjentów z COVID-19.

Na poniższej mapce zostały oznaczone powiaty z największymi ogniskami koronawirusa w Polsce. Sprawdzicie w których rejonach należy zachować większą czujność podczas wizyty w kraju.

View this post on Instagram

– Gdyby oddzielić duże ogniska, które mamy (w kopalniach – red.), bylibyśmy już w tendencji spadkowej – mówił w maju minister zdrowia Łukasz Szumowski. Teraz, gdy liczba potwierdzanych każdego dnia przypadków koronawirusa znów wzrosła, minister i inny rządzący powtarzają te same słowa.  – Mamy w tej chwili sześć dużych ognisk – to są trzy kopalnie i trzy zakłady. To jest około pewnie 300 osób z tych dużych ognisk, więc mamy wzrost, natomiast myślę, że po bardzo agresywnym badaniu opanujemy je i wrócimy poziomu troszkę niższego – powiedział w piątek Szumowski w TVP Info. Jednak jeśli spojrzymy na dane zachorowań z województw i powiatów, widać, że ognisk w Polsce jest o wiele więcej. Te z kopalń należą do największych, jednak w wielu województwach pojawiają się nowe ogniska: w fabrykach i innych zakładach pracy; na weselach; w szpitalach i domach opieki. Sprawdziliśmy, gdzie w ostatnim czasie jest najwięcej aktywnych zakażeń (czyli osób aktualnie chorujących) i czy są powiązane z ogniskami epidemii.   #koronawirus #epidemia

A post shared by Gazeta.pl (@gazetapl) on

AL

źródło: gazeta.pl

Podrobił czek na drukarce. Kupił luksusowe auto

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię