Amazon umieści 3 200 satelitów na orbicie

Po SpaceX przyszedł czas na Amazon. Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) wydała zezwolenie dla firmy Amazon na budowę internetowej sieci komunikacyjnej, noszącej nazwę Projekt Kuiper.

Kuiper oparty jest na 3236 satelitach, które zostaną umieszczone na orbicie w celu zaoferowania internetu tutaj na ziemi w częściach świata gdzie jest on niedostępny.
Amazon wyda 10 miliardów dolarów na Project Kuiper. Satelity będą zaprojektowane i przetestowane w nowym ośrodku badaczym Amazon w Redmond w stanie Waszyngton.
„Słyszeliśmy tak wiele historii o ludziach, którzy nie są w stanie wykonywać swojej pracy lub zadań szkolnych, ponieważ nie mają niezawodnego internetu w domu. Chcemy tym ludziom pomóc.” – powiedział w pisemnym oświadczeniu dyrektor firmy Amazon, Dave Limp.

Przedstawiciele Amazon nie powiedzieli, kiedy spodziewają się uruchomienia Projektu Kuiper. Jedno jest pewno, muszą to zrobić w ciągu sześciu lat. Federalna Komisja Łączności, która zatwierdziła inicjatywę, stwierdziła, że połowa satelitów Amazon musi znaleźć się na orbicie do lipca 2026 roku.

Przestrzeń kosmiczna jest głównym celem rozwoju założyciela i dyrektora generalnego Amazona Jeffa Bezosa, najbogatszego człowieka na świecie. Prywatnie jest on właścicielem firmy zajmującej się eksploracją kosmosu

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię