W Michigan żarty się skończyły. Gubernator Gretchen Whitmer wprowadza nowe obostrzenia

7 sierpnia, gubernator Michigan Gretchen Whitmer, wprowadziła w życie nowy zaskakujący dekret. Stanowi on między innymi o tym, że jeśli zdrowa osoba bez objawów koronawirusa spędzi 15 minut w odległości sześciu stóp od osoby która ma ból gardła, powinna poddać się domowej kwarantannie na okres 14 dni lub do czasu, gdy osoba z bólem gardła uzyska wynik negatywny wynik testu COVID-19.

Domowa kwarantanna musi nastąpić po bliskim kontakcie z osobą, u której występuje którykolwiek z objawów wymienionych w zarządzeniu, w którym stwierdza się, że: „Główne objawy COVID-19 to gorączka, ból gardła, kaszel który powoduje trudności w oddychaniu, biegunka, wymioty, ból brzucha, silny ból głowy i utrata smaku lub węchu”.

W sytuacji domowej kwarantanny osoby nie mogą opuszczać domu chyba, że jest to „absolutnie konieczne” w celu uzyskania żywności, środków medycznych lub opieki medycznej.

Rozporządzenie nie ma zastosowania do niektórych pracowników służby zdrowia, ratowników, pracowników więziennictwa i opiekunek do dzieci.

ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię