Donald Trump rozważa podpisanie dekretu prezydenckiego stymulującego gospodarkę

Nadal brak porozumienia w sprawie drugiego pakietu stymulującego. Prezydent Trump rozważa podpisanie dekretu prezydenckiego. Ze względu na brak porozumienia między Republikanami a Demokratami w sprawie drugiej rundy pakietu stymulującego gospodarkę prezydent Trump planuje wziąć sprawy w swoje ręce.

Na wczorajszej konferencji prasowej Donald Trump dał jasno do zrozumienia, że jeśli prawodawcy nie zgodzą się na drugi pakiet stymulacyjny, podejmie działania. „Jeśli Demokraci nadal będą przetrzymywać tę krytyczną pomoc jako zakładnika, będę działał z upoważnienia jako prezydent, aby zapewnić Amerykanom pomoc, której potrzebują” – powiedział.

Nakaz obejmowałby ubezpieczenie od bezrobocia, eksmisje, pomoc w postaci kredytu studenckiego i obniżkę podatku od wynagrodzeń.
Jeśli dekret prezydencki zostanie podpisany prezydent Trump uwzględni w nim:
• przedłużenie zasiłku dla bezrobotnych do końca 2020 roku, „Zamierzamy przezdłużyć zasiłki dla bezrobotnych do końca roku”,
• nie tylko odroczenie spłat kredytu studenckiego, ale także umorzenie odsetek do odwołania,
• przedłużenie moratorium na eksmisję z powodu niepłacenia czynszu.

Podczas gdy obie strony zgadzają się na czek stymulacyjny w wysokości 1200 dolarów, opinie Demokratów i Republikanów różnią się na temat kontynuacji wsparcia dla bezrobotnych w postaci 600 dolarów tygodniowo. Demokraci chcą utrzymać je na poziomie 600 dolarów, podczas gdy Biały Dom chciałby, aby kwota to została zmieniona na procentową pomoc w wysokości nie więcej niż 70% wynagrodzenia pracownika przed zwolnieniem.

Nie jest jasne, kiedy negocjacje zostaną wznowione. Nancy Pelosi nie brzmiała optymistycznie, mówiąc że rozmowy zostaną wznowione kiedy Republikanie będą gotowi „podać nam wyższą kwotę”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię