Trzy osoby nie żyją po wypiciu żelu do dezynfekcji do rąk

envato

Środki przeznaczone do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu zapobiegają rozprzestrzenianiu się koronawirusa, jednak w kilku przypadkach okazały się zabójcze.

Jak informuje amerykańskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) w wyniku wypicia płynu do dezynfekcji rąk, 15 osób zatruło się w Arizonie i Południowym Meksyku. Trzy osoby zmarły. Trzy kolejne mają problemy z odzyskaniem wzroku.

Wszystkie zatrute osoby, spożyły środek do dezynfekcji rąk z dużą zawartością metanolu.

Jak informuje Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) częsta styczność skóry z metanolem może powodować chroniczne bóle głowy, problemy z widzeniem, trwałą ślepotę, nudności, wymioty, trwałe uszkodzenie układu nerwowego, drgawki, śpiączkę a wielu przypadkach nawet śmierć.

Warto dodać, że kilka miesięcy temu FDA wycofało ze sprzedaży większość środków dezynfekujących produkowanych na bazie trującego metanolu.

Niestety, nie wszystkie firmy, zwłaszcza meksykańskie przestrzegają wydanych zaleceń i wciąż dostarczają na rynek trujące produkty, narażając ludzi a przede wszystkim dzieci na utratę zdrowia i życia.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię