Stan Oaxaca w Meksyku wypowiedział wojnę tzw. „junk food”

envato

Meksykański stan Oaxaca wprowadził całkowity zakaz sprzedaży tzw. „junk food” czyli niezdrowego jedzenia i napojów o dużej zawartości cukru.

Tym stan Oaxaca został pierwszym w całym kraju, który podjął tak rygorystyczną decyzję. Według lokalnych władz, dzieci ze stanu Oaxaca zajmują pierwszą pozycję w światowym rankingu o najwyższym wskaźniku otyłości.

Firmy, instytucje lub osoby prywatne, które nie dostosują się do nowych wytycznych mogą zostać ukarane grzywną, zamknięciem biznesu, a w najgorszym przypadku w razie ponownego przyłapania na sprzedaży zabronionych prawem produktów, karą pozbawienia wolności.

Nowe obostrzenia, to wynik wzrastającej liczby zachorowań na COVID-19. Meksyk znajduje się na trzecim miejscu na świecie pod względem zachorowalności po Stanach Zjednoczonych i Brazylii. Śmierć w wyniku zakażenia koronawirusem poniosło dotychczas ponad 50 tysięcy osób.

Władze stanu Oaxaca twierdzą, że nadwaga u ludzi a przede wszystkim u dzieci powoduje osłabienie systemu immunologicznego i szybszego zakażenia się COVID-19.

Według najnowszych danych Meksykańskiego Departamentu Zdrowia, obecnie trzy czwarte społeczeństwa ma problemy z otyłością w porównaniu do 20% z 1996 roku.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię