Rekordowa liczba osób rezygnuje z obywatelstwa amerykańskiego

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku obywatelstwa zrzekło się ponad 5800 Amerykanów -wnika z raportu nowojorskiej firmy badawczej Bambridge Accountants

To  absolutny rekord – oddających amerykański paszport jest ponad dwukrotnie więcej niż w całym 2019. W poprzednim roku z obywatelstwa zrezygnowały 2072 osoby. Firma zbadała publiczne dane, publikowane przez rząd USA co trzy miesiące, dotyczące nazwisk wszystkich Amerykanów, którzy zrzekli się obywatelstwa. „Są to głównie ludzie, którzy już opuścili USA”  powiedział w CNN partner w Bambridge Accountants.  „Osoby opuszczające nasz kraj są zmęczone utrzymującą się tu sytuacją i nie widzą dla siebie przyszłości w USA– dodał.

Analityk firmy Bambridge Accountants wyjaśniał, że ludzie jako najczęstszy powód rezygnacji z amerykańskiego obywatelstwa  wymieniają  atmosferę polityczną, nieudolność w opanowaniu koronawirusa oraz wysokie podatki. Jak dodał Bambridge, obywatele amerykańscy mieszkający za granicą nadal muszą co roku składać zeznania podatkowe, zgłaszać swoje zagraniczne konta bankowe, inwestycje i emerytury.

Amerykanie, którzy chcą zrzec się swojego obywatelstwa, muszą zapłacić 2350 dolarów i jeśli nie przebywają na terytorium Stanów Zjednoczonych, stawić się osobiście w ambasadzie USA w swoim kraju.

Pomimo ryzyka związanego z rezygnacją z obywatelstwa amerykańskiego, Bambridge przewiduje, że tendencja ta będzie się tylko pogłębiać. „Wiele osób czeka na listopadowe wybory, aby zobaczyć, co się wydarzy”, powiedział Bambridge. „Jeżeli prezydent Trump zostanie ponownie wybrany, wierzymy, że pojawi się kolejna fala ludzi, którzy zdecydują się na zrzeczenie się obywatelstwa.”

AL

źródło:CNN

Jest pierwsza szczepionka na koronowirusa. Już zarejestrowana

Ruch Black Lives Matter o kradzieżach w Chicago: „To odszkodowanie”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię