Kolejna afera z brakiem maski ochronnej twarzy. Tym razem w Phoenix

american

Pracownik linii lotniczych American został uderzony w twarz przez mieszkankę Los Angeles, której odmówiono wejścia na pokład samolotu za brak maski ochronnej twarzy.

Do zdarzenia doszło w środę 12 sierpnia, na lotnisku Phoenix Sky Harbor w Arizonie. Na miejsce incydentu wezwano policje, która zatrzymała 47 letnią Yolande Yarbrough.

Według rzecznika American Airlines, „Kobieta po przybyciu na lotnisko, została poinformowana, że według przepisów sanitarnych dotyczących walki z rozprzestrzenianiem się COVID-19, nie może kontynuować podróży bez założenia na twarz maski ochronnej. Kobieta, zirytowana wiadomością uderzyła naszego pracownika” poinformował Curtis Blessing.

Yolanda Yarbrough w wyniku napaści, została wciągnięta na tzw. „wewnętrzną listę osób z zakazem podróżowania liniami American” do zakończenia śledztwa.

Warto przypomnieć, że od 11 maja American Airlines wymaga od wszystkich pasażerów zakrycia twarzy podczas trwania lotu.  Nakaz noszenia maski ochronnej obowiązuje na większości lotnisk w Stanach Zjednoczonych w tym na Sky Harbor w Phoenix.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię