Szeryf z Florydy zabrania pracownikom i odwiedzającym biuro noszenia masek

W mieście Ocala na Florydzie doszło do niecodziennego zdarzenia. Podczas gdy cały świat wprowadza regulacje dotyczące obowiązkowego noszenia masek, szeryf powiatu Marion, Billy Woods powiedział swoim podwładnym, że nie mogą nosić masek w pracy. Osoby odwiedzające posterunek również nie będą ich nosiły.

W e-mailu do pracowników biura szeryfa z 11 sierpnia Woods wyraził się jednoznacznie: „Moje rozporządzenie pozostanie niezmienione. Jeśli jesteś na służbie / pracujesz jako mój pracownik i reprezentujesz moje Biuro – noszenie masek jest zakazane”. „Ze skutkiem natychmiastowym każda osoba wchodząca do któregokolwiek z naszych lobby (w tym do biura głównego i wszystkich biur okręgowych), która nosi maskę, zostanie poproszona o jej zdjęcie” 

Dodał, że „w świetle obecnych wydarzeń i nienawiść do organów ścigania w naszym kraju moje regulacje mają na celu zapewnienie jasnej komunikacji i identyfikacji każdej osoby wchodzącej do lobby.” „Jeśli osoba nie będzie chciała zdjąć maski, zostanie poproszona o wyjście z budynku” „Jeśli osoba nie czuje się komfortowo stojąc i czekając w holu z innymi osobami, będzie poproszona o numer komórki i poprosimy o poczekanie na zewnątrz. Obsługa wyśle do niej SMS-a lub zadzwoni jak przyjdzie jej kolej do obsługi”

Wyjatki od zarządzenia: funkcjonariusze mają nosić maski podczas pracy w sądzie, więzieniu, w szkołach publicznych, szpitalach oraz w kontaktach z osobami podejrzanymi o zakażenie COVID-19 lub z wysokim ryzykiem powikłań związanych z tą chorobą.

Rada Miejska Ocala przyjęła w zeszłym tygodniu nadzwyczajne rozporządzenie, które wymaga od ludzi noszenia masek w firmach. Burmistrz Kent Guinn w poniedziałek wyraził sprzeciw przeciwko rozporządzeniu. Większość miast w powiecie Marion radzi funkcjonariuszom, aby nie nosili masek podczas pełnienia służby.

ZSS

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię