COVID-19 nie zatrzyma obchodów rocznicy zamachów z 11 września

envato

Doroczne obchody zamachów z 11 września, „Tribute in Light” odbędą się, zdecydował Gubernator stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo.

Jak stwierdził, „tegoroczne obchody upamiętniające to tragiczne wydarzenie odbędą się przy zachowaniu maksymalnych środków ostrożności związanych z pandemią COVID-19 przy współudziale pracowników nowojorskiego Departamentu Zdrowia”.

Według Cuomo, „tegoroczne obchody 11 września są bardzo ważne ze względu na podkreślenie heroizmu wszystkich tych którzy zginęli tamtego pamiętnego dnia oraz tych którzy obecnie niosą pomoc w walce z niewidzialnym wrogiem jakim jest pandemia koronawirusa”.

Warto dodać, że kilka dni temu, Narodowe Muzeum i Pomnik Ofiar z 11 Września, odwołało tegoroczną uroczystość w obawie przed możliwością rozprzestrzenienia się COVID-19 wśród pracowników odpowiedzialnych za realizację kolumn światła symbolizujących dwie wieże World Trade Center zniszczone w zamachu 11 września 2002 roku.

Na kolumny światła, składa się 88 potężnych reflektorów ustawionych na Battery Parking Garage w Nowym Jorku, których promienie skierowane w niebo reprezentują tzw. Twin Towers.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię