Władze Chicago znoszą tygodniowe restrykcje obowiązujące w centrum miasta

envato

Władze Wietrznego Miasta znoszą większość tygodniowych restrykcji wprowadzonych w centrum miasta po fali demonstracji jaka przetoczyła się ostatnio przez nasze miasto.

Większość zjazdów do śródmieścia z lokalnych autostrad pozostała zamknięta do godziny 6 rano w poniedziałek, 17 sierpnia.

Obostrzenia obowiązywały od 10 sierpnia. Były następstwem śmierci 20 letniego Latrella Allena, który zginął postrzelony przez funkcjonariusza chicagowskiej policji w dzielnicy Englewood.

Po tym incydencie przez Chicago przetoczyła się fala manifestacji a przede wszystkim nieuzasadnionych burd i grabieży do jakich dochodziło m.in. na Michigan Ave.

W tym czasie, praktycznie każdy most w Chicago został podniesiony, aby utrudnić przemieszczanie się zorganizowanych grup przestępczych. Ograniczenia wprowadzono również w ruchu komunikacji miejskiej w tym kolejki CTA. Zamknięto również część drogi Lake Shore Dr.

Przez sześć dni rezydenci oraz pracownicy ze śródmieścia Chicago, aby dostać się do swoich domów czy biznesów musieli potwierdzić swoją tożsamość i adres zamieszkania w tej części Wietrznego Miasta.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię