Joe Biden oficjalnym kandydatem partii Demokratycznej na prezydenta

Konwencja wyborcza amerykańskiej Partii Demokratycznej oficjalnie nominowała Joe Bidena na kandydata w tegorocznych wyborach prezydenckich. Do głosowania na byłego wiceprezydenta przekonywali wczoraj między innymi były prezydenci Jimmy Carter i Bill Clinton oraz byli sekretarze stanu Colin Powell i John Kerry. Głównym punktem wieczoru było wystąpienie kandydatki na pierwszą damę Jill Biden.

Zamiast z hali widowiskowej, jak to zwykle ma miejsce podczas konwencji, delegaci deklarowali poparcie dla Joe Bidena i jego rywala Berniego Sandersa wirtualnie ze swoich stanów. Uzyskując zdecydowaną większość głosów Joe Biden stał się oficjalnym kandydatem demokratów na prezydenta. W drugim dniu konwencji byli prezydenci, sekretarze stanu i eksperci krytykowali Donalda Trumpa za porzucanie sojuszników i osłabianie bezpieczeństwa kraju.

Finałowym punktem wieczoru było przemówienie Jill Biden z pustej klasy w szkole, w której jest nauczycielką. Kandydatka na pierwszą damę przekonywała, że dzięki przywództwu Joe Bidena Ameryka przezwycięży kryzys i uczniowie będą mogli powrócić do klas. „Pokazaliśmy, że serce tego kraju nadal bije dobrocią i odwagą. O taką Amerykę walczy Joe Biden” – mówiła Jill Biden przekonując, że jej mąż jest szlachetnym, pracowitym i religijnym człowiekiem.

Były wiceprezydent USA formalnie przyjmie nominację prezydencką w ostatnim dniu konwencji czyli w czwartek.

Informacyjna Agencja Radiowa / Marek Wałkuski / Waszyngton/ w sk

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię