Były doradca prezydenta Donalda Trumpa, Stephen Bannon aresztowany

Były doradca prezydenta Donalda Trumpa Stephen Bannon aresztowany. Prokuratura zarzuca mu, że wraz ze współpracownikami zdefraudował setki tysięcy dolarów z publicznej zbiórki na wsparcie budowy muru na granicy z Meksykiem.

Stephen Bannon jest jednym z czterech konserwatywnych aktywistów, których oskarżono o nadużycia. W ramach kampanii na rzecz budowy muru na południowej granicy USA zebrali oni 25 milionów dolarów. Według prokuratury, część tych pieniędzy wykorzystali na cele prywatne.
„Oskarżeni zdefraudowali setki tysięcy dolarów dotacji, wykorzystując je dla własnych interesów, pod fałszywym pozorem, że wszystkie środki będą wykorzystane na budowę” – oświadczyła prokurator okręgowy z Manhattanu Audrey Strauss.
Według prokuratury, organizatorzy publicznej zbiórki pieniędzy w ramach akcji „Budujemy Mur” zapewniali darczyńców, że nie wezmą ani centa w ramach wynagrodzenia. Organizacja non-profit Steve’a Bannona otrzymała milion dolarów, z czego setki tysięcy dolarów miało zostać przeznaczone na jego osobiste wydatki. Nakaz aresztowania Stephen Bannona obejmuje dwa zarzuty.
Były doradca prezydenta Trumpa ma jeszcze dziś pojawić się przez sądem. Biały Dom
odmówił komentarza, odsyłając dziennikarzy do Departamentu Sprawiedliwości.
IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Marek Wałkuski,Waszyngton/w dyd

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię