Co wpływa na sukces? – Mamy dla Was kilka wskazówek

Ludzie którzy odnieśli sukces często brani są pod lupę. Podglądamy ich zwyczaje, analizujemy sposoby budowania korporacji. Chcemy zrozumieć kim naprawdę są i co ich odróżnia od innych. Co sprawia, że są tak skuteczni i produktywni.

Kevin Kruse miał ostatnio okazję przeprowadzić wywiad z ponad 200 osobami odnoszącymi największe sukcesy, w tym siedmioma miliarderami, 13 olimpijczykami i wieloma znakomitymi przedsiębiorcami. W czasie wywiadu porosił rozmówców by odpowiedzieli na jedno proste pytanie:

„Co powoduje że jesteś tak skuteczny i produktywny?”

Oto wskazówki które warto wcielić w życie:

1. Koncentruj się na minutach a nie na godzinach.

Większość ludzi rezerwuje przynajmniej godzinę na każde spotkanie. Ludzie sukcesu wiedzą, że każdy dzień ma tylko 1440 minut i że każda minuta jest na wagę złota i powinna być starannie zaplanowana. Pieniądze można stracić i ponownie zarobić, ale czasu nie można odzyskać. Gimnastyczka olimpijska Shannon Miller powiedziała Kruse’owi: „Do dziś mam harmonogram, który jest zaplanowany co do minuty ”. Musisz opanować minuty, aby opanować swoje życie.

2. Koncentruj się tylko na jednej rzeczy.

Ultra-produktywni ludzie wiedzą, co jest ich najważniejszym zadaniem i pracują nad nim przez jedną do dwóch godzin każdego ranka, bez przerw. Które zadanie będzie miało największy wpływ na osiągnięcie twoich celów? Jakie osiągnięcie zapewni ci awans w pracy lub pomoże w zdobyciu nowych klientów? – Właśnie temu powinieneś poświęcić swoje poranki każdego dnia.

3. Nie używaj list z rzeczami do zrobienia.

Wyrzuć swoją listę rzeczy do zrobienia; zamiast tego zaplanuj wszystko w swoim kalendarzu. Badania udowodniły już nie raz, że tylko około 40 procent pozycji na liście rzeczy do zrobienia zostało zrobionych. Wszystkie te niewykonane zadania prowadzą do stresu i bezsenności z powodu efektu Zeigarnika, co oznacza, że ​​niezakończone zadania pozostaną w twoim umyśle, dopóki ich nie ukończysz. Bardzo wydajni ludzie umieszczają wszystko w swoim kalendarzu, a następnie pracują i działają według tego kalendarza.

4. Nie odkładaj spraw na później.

Najważniejszą rzeczą jaką musisz przyjąć do wiadomości jest to, by nie ufać  swojemu przyszłemu „ja”. Przykład? Dzisiaj kupujesz cały koszyk warzyw w nadziei że przez cały następny tydzień będziesz jadł zdrowe sałatki.  A co robisz za tydzień? Wyrzucasz zieloną gnijącą papkę. Ludzie odnoszący sukcesy zastanawiają się, co mogą zrobić TERAZ , i to robią. Oszczędzają w ten sposób czas i pieniądze.

5. Używaj notatnika.

Richard Branson podkreślał niejednokrotnie, że nie byłby w stanie zbudować Virgin bez zwyczajnego notatnika, który zabiera ze sobą praktycznie wszędzie. W jednym z wywiadów grecki magnat Arystoteles Onassis powiedział: „Zawsze noś ze sobą notatnik. Zapisuj wszystko. To lekcja za milion dolarów, której nie uczą cię w szkole biznesu!”. Ultraproduktywni ludzie zapisują wszystko, co przychodzi im do głowy.

6. Sprawdzaj skrzynkę e-mailową do trzech razy dziennie.

Ludzie sukcesu nie sprawdzają poczty co chwilę w ciągu dnia. Nie reagują na każdą wibrację lub dźwięk, aby zobaczyć, co pojawiło się w ich skrzynce odbiorczej. Najczęściej sprawdzają skrzynkę 3 razy dziennie: rano, po południu i wieczorem.

8. Za wszelką cenę unikaj zebrań.

Kiedy Kruse poprosił Marka Cubana o najlepszą radę dotyczącą wydajności, ten szybko odpowiedział: „Nigdy nie chodź na spotkania, chyba że ktoś na tym spotkaniu wypisuje dla Ciebie czek”. Zebrania są zabójcami czasu. Zaczynają się zazwyczaj późno, gromadzą niewłaściwych ludzi i trwają za długo. Powinieneś unikać zebrań jeśli tylko masz na to szansę, a jeśli juz musisz poprowadzić spotkanie to kieruj się zasadą: krótko i na temat.

9. Naucz się mówić „NIE” prawie wszystkim.

Miliarder Warren Buffett powiedział kiedyś: „Różnica między ludźmi odnoszącymi sukcesy a ludźmi którzy tych sukcesów nie odnoszą  polega na tym, że ludzie sukcesu mówią bardzo często „NIE” ”. A James Altucher barwnie dał Kruseowi następującą wskazówkę: „Jeśli coś nie jest wielkim i szczerym „TAAAAAK!!!” – powinno być „NIE”. Pamiętaj, że masz tylko 1440 minut dziennie. Nie rozdawaj ich łatwo”.

10. Postępuj zgodnie z zasadą 80/20.

Zasada Pareto: w większości przypadków 80 procent wyników pochodzi z zaledwie 20 procent działań. Ultraproduktywni ludzie wiedzą, które działania przynoszą najlepsze rezultaty. Skup się na nich i zignoruj ​​resztę.

11. Deleguj zadania.

Ultra-produktywni ludzie nie pytają: „Jak mogę wykonać to zadanie?” Zamiast tego pytają: „Jak można wykonać to zadanie?”  Eliminują z zadań element „ja” tak często, jak to możliwe. Ludzie bardzo produktywni nie mają problemów z kontrolą i nie są mikro-menedżerami.

12. Dotykaj rzeczy tylko raz.

Ile razy otworzyłeś zwykłą pocztę – być może rachunek – a potem odłożyłeś ją, by wrócić do niej później? Jak często czytasz wiadomość wiadomość e-mailową, a następnie zamykasz ją i zostawiasz w skrzynce odbiorczej, aby zająć się nią później? Ludzie odnoszący sukcesy próbują „dotknąć wszystkiego raz”. Jeśli zajmie im to mniej niż pięć lub 10 minut – cokolwiek to jest – radzą sobie z tym od razu. Zmniejszają w ten sposób stres i…czas – nie będą bowiem musieli wracać do zadania później.

13. Poranny rytuał – najważniejszym elementem dnia.

Największą niespodzianką Krusego podczas rozmowy z ponad 200 osobami odnoszącymi sukces było to, jak wielu z nich chciało podzielić się co robią rano i jak bardzo jest to ważne. Gama rytuałów jest ogromna, a najcześciej wymieniane to: prysznic,  zdrowe śniadanie, ćwiczenia, medytacja, modlitwa, podkasty, inspirująca lektura.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię