Prezydent Donald Trump odcina się od Stephena Bannona

Prezydent Donald Trump odcina się od swego byłego doradcy Stephena Bannona, który został aresztowany pod zarzutem nadużyć finansowych. Według prokuratury, Bannon zdefraudował setki tysięcy dolarów z publicznej zbiórki na budowę muru na granicy z Meksykiem.

Stephen Bannon należał do grupy konserwatywnych aktywistów, którzy zebrali 25 milionów dolarów na budowę fragmentu muru na południowej granicy USA. Było to prywatne przedsięwzięcie, nie związane bezpośrednio z rządowym projektem budowy muru, który forsował Donald Trump. Według prokuratury, Bannon i jego koledzy wykorzystali setki tysięcy dolarów na cele prywatne.
„Wiem niewiele o tym projekcie poza tym, że kiedy o nim przeczytałem to mi się nie spodobał. Pomyślałem, że to zadanie dla państwa a nie dla osób prywatnych” – skomentował aresztowanie Bannona prezydent Donald Trump dystansując się od swego byłego doradcy. „Od dawna nie miałem z nim kontaktów jak wiecie. On był zaangażowany w naszą kampanię i należał do naszej administracji na samym początku ale nie miałem z nim do czynienia” – mówił prezydent USA o Bannonie, który po wyborach w 2016 roku został głównym strategiem politycznym prezydenta ale w sierpniu 2017 roku odszedł z Białego Domu.
Donald Trump podkreślił, że nie znał pozostałych osób zaangażowanych w projekt pod nazwą „Budujemy mur”.

 

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Marek Wałkuski,Waszyngton/w dyd

Więcej na ten temat:

Były doradca prezydenta Donalda Trumpa, Stephen Bannon aresztowany

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię