Prezydent Donald Trump skrytykował Joe Bidena

Prezydent Donald Trump ostro skrytykował kandydata demokratów w wyborach prezydenckich Joe Bidena. W przemówieniu wygłoszonym w Pensylwanii prezydent USA zarzucił Bidenowi, że jest zakładnikiem radykalnej lewicy, który zniszczy tradycyjne amerykańskie wartości.

Na kilka godzin przed oficjalnym przyjęciem nominacji prezydenckiej demokratów przez Joe Bidena, prezydent Donald Trump wystąpił na wiecu niedaleko Scranton w Pensylwanii – miejsca urodzenia swego rywala. „Jak wiecie przetrwanie naszego narodu zależy od tych wyborów” – ostrzegł amerykański prezydent.

Donald Trump przedstawiał Joe Bidena i Kamalę Harris jako zakładników radykalnie lewicowej ideologii, która doprowadzi do zniszczenia amerykańskich przedmieść, wzrostu podatków, likwidacji policji i uwolnienia setek tysięcy kryminalistów.

„Jeśli chcecie poznać wizję waszego życia za prezydentury Bidena to popatrzcie na tlące się zgliszcza w Minneapolis albo anarchię w Portland albo zakrwawiony chodnik uliczny w Chicago. Ten chaos dotrze do waszego miasta” – mówił prezydent USA.

Pensylwania, którą odwiedził jest jednym z kluczowych stanów w tegorocznych wyborach prezydenckich. Cztery lata temu Donald Trump pokonał tam Hillary Clinton niespełna 50 tysiącami głosów.

Informacyjna Agencja Radiowa / Marek Wałkuski / Waszyngton /w kry

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię