„Aby powstrzymać COVID-19 zamknę granicę USA”, twierdzi kandydat na prezydenta Joe Biden

Demokratyczny kandydat na prezydenta Joe Biden, w piątkowym wywiadzie dla ABC News powiedział, „że zgodził by się wydać zgodę na ponowne zamknięcie kraju, jeżeli otrzymałby takie zalecania od lekarzy, aby uchronić Stany Zjednoczone przed drastycznym rozprzestrzenianiem się koronawirusa”.

Wywiad przeprowadzony przez Davida Muir’a, podczas którego Joe Bidenowi towarzyszyła kandydatka na wice prezydenta Kamala Harris, zostanie w całości wyemitowany w najbliższą niedzielę.

Według Bidena, seria fatalnych decyzji dotyczących walki z COVID-19 obecnej administracja Donalda Trumpa doprowadziła do tak olbrzymiej ilości zachorowań, którą oblicza się na 5 milionów 600 tysięcy w tym 175 tysięcy przypadków śmiertelnych. Ponad 30 milionów ludzi zostało pozbawionych pracy.

„Jako przyszły Prezydent zrobię wszystko co w mojej mocy, aby chronić życie ludzkie, ponieważ kraj nie wróci na drogę prosperity, dopóki wirus nie zostanie całkowicie pokonany”, powiedział Biden.

Warto przypomnieć, że pierwsza debata telewizyjna pomiędzy Joe Bidenem a walczącym o reelekcję Donaldem Trumpem odbędzie się 29 września w Cleveland w stanie Ohio.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię