Pierwsza Dama USA: Donald Trump wygra listopadowe wybory

Podczas głównego wystąpienia drugiego dnia konwencji Partii Republikańskiej Pierwsza Dama USA przedstawiała swego męża jako szczerego polityka, który każdego dnia troszczy się o Amerykanów. Melania Trump wyraziła przekonanie, że obecny prezydent USA wygra listopadowe wybory.

Uczestnicy konwencji republikanów od dwóch dni ostro krytykują Joe Bidena i ostrzegają, że jego zwycięstwo w wyborach doprowadzi kraj do ruiny. Pierwsza Dama przyjęła inny ton. „Nie chcę zużywać swego cennego czasu do atakowania drugiej strony bo tego rodzaju retoryka tylko pogłębia podziały w naszym kraju” – mówiła.

Pierwsza Dama USA argumentowała, że Donald Trump nie jest tradycyjnym politykiem tylko autentycznym człowiekiem, który zawsze mówi to co myśli. „Donald chce aby wasze rodziny były bezpieczne i odniosły sukces, chce dobrobytu dla kraju i nie bawi się w politykowanie” – dodała. Melania Trump wyraziła przekonanie, że wbrew głoszonym opiniom, Amerykanie wybiorą Donalda Trumpa. „W moim mężu macie prezydenta, który nie przestanie o Was walczyć” – podkreśliła. Melania Trump zaapelowała także o pokojowy charakter demonstracji na tle rasowym i powstrzymanie się od przemocy.

Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych przemawiała z odnowionego Ogrodu Różanego. Jej wystąpienia słuchało około stu zaproszonych gości. W pierwszym rzędzie siedział prezydent Trump.

Informacyjna Agencja Radiowa / Marek Wałkuski / Waszyngton/w zr

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię