Prezydent Andrzej Duda powołał nowych ministrów

Prezydent Andrzej Duda powołał w skład rządu nowych ministrów zdrowia i spraw zagranicznych.

Szefem Ministerstwa Spraw Zagranicznych mianowany został Zbigniew Rau, a szefem Ministerstwa Zdrowia – Adam Niedzielski. Zaprzysiężenie ministrów odbyło się w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent Andrzej Duda mówił podczas uroczystości, że zarówno ochrona zdrowia, jak i polityka zagraniczna wymagają dziś szczególnej uwagi. Epidemia koronawirusa oraz wydarzenia na Białorusi to sprawy, które stanowią wyzwanie dla obu resortów.

„Chcę bardzo mocno podkreślić, że ta polityka, która właśnie w sferze ochrony zdrowia, zwłaszcza walki z koronawirusem i polityka spraw zagranicznych była prowadzona przez panów poprzedników byłą w moim przekonaniu polityką prowadzoną dobrze. Proszę, aby w tym zakresie było to działanie, które będzie kontynuacją” – mówił prezydent po wręczeniu nominacji ministerialnych.

Andrzej Duda dodał, że liczy na sprawną współpracę z nowymi ministrami i podkreślił, że mocno angażuje się nie tylko w sprawy zagraniczne, ale także w ochronę zdrowia. Wyraził nadzieję, że współpraca z obydwoma ministrami będzie się rozwijała i układała co najmniej tak dobrze jak z ich poprzednikami.

Wręczając obu ministrom nominacje prezydent Andrzej Duda podkreślał ich doświadczenie niezbędne w kierowaniu obu resortami. Adam Niedzielski, który zastąpi Łukasza Szumowskiego w kierowaniu Ministerstwem Zdrowia był do tej pory prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia. Zbigniew Rau, który zastąpił na stanowisku szefa MSZ Jacka Czaputowicza dotychczas przewodniczył sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Relacja z mianowania ministrów.

IAR, FB

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię