Huragan Laura pustoszy Luizjanę i Teksas. Ewakuowano 600 tysięcy ludzi

Niezwykle niebezpieczny huragan Laura dotarł do lądu i uderzył w amerykańskie stany Luizjana i Teksas. Ewakuowano tysiące osób.

https://twitter.com/WxBrenn/status/1298867018947530752?s=20

Huragan wdarł się na ląd i sieje zniszczenia. Pozostawił ponad 285 tys. osób bez prądu. CNN donosiło, że Laura uderzyła w pobliżu miejscowości Cameron w stanie Luizjana w czwartek 27 sierpnia już po północy.

 

 

Narodowe Centrum Huraganów już wcześniej przyznało mu czwartą kategorię.

„W niektórych rejonach wieje ekstremalnie silny wiatr, doszło do nagłych powodzi, występują sztormowe fale”- informuje w kolejnych komunikatach Centrum.

Przewiduje się, że wiatr może osiągać maksymalną prędkość 240 kilometrów na godzinę. Laura jest jednym z najsilniejszych huraganów, jakie kiedykolwiek uderzyły na terytorium Stanów Zjednoczonych. Wydano ostrzeżenie, że może być on „nie do przetrwania” dla tych, którzy znajdą się na jego drodze w Zatoce Meksykańskiej.
Centrum Laury kieruje się ku granicy stanów Teksas i Luizjana. Z terenów zagrożonych ewakuowano 600 tysięcy ludzi. W stan alarmu postawiono wczoraj wieczorem służby medyczne w tych stanach.

Sytuację w Zatoce Meksykańskiej śledzi Biały Dom. Prezydent Donald Trump napisał na Twitterze, że Laura jest bardzo niebezpiecznym i gwałtownie przybierającym na sile huraganem. „Mój rząd jest w stałym kontakcie ze służbami kryzysowymi Teksasu, Luizjany i Arkansas”. „Sł uchajcie władz lokalnych. Jesteśmy z Wami” – zapewnił prezydent USA.

AL

żródło: IAR, Twitter, CNN

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię