„Joe Biden jest zakładnikiem skrajnej lewicy”, mówi wiceprezydent USA Mike Pence

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence powiedział Amerykanom, że kandydat demokratów Joe Biden jest zakładnikiem skrajnej lewicy i doprowadzi do chaosu w kraju.

Przemawiając podczas konwencji Partii Republikańskiej wiceprezydent przekonywał, że Donald Trump jest sprawdzonym przywódcą i odbuduje amerykańską gospodarkę.
Mike Pence wygłosił swoje przemówienie w historycznej fortyfikacji Fort McHenry w Balitimore. „Z pokorą akceptuję Waszą nominację do startu i służby jako wiceprezydent Stanów Zjednoczonych” – oświadczył. Wiceprezydent przekonywał, że Donald Trump nominował wielu konserwatywnych sędziów, stworzył najwspanialszą gospodarkę na świecie i wzmocnił siły zbrojne. „Wybór jest oczywisty. By odbudować Amerykę potrzebujemy kolejnych czterech lat prezydenta Donalda Trumpa w Białym Domu” – mówił Mike Pence. Wiceprezydent nazwał Donalda Trumpa prezydentem prawa i porządku. „Prezydent Trump skierował nasz kraj na drogę wolności i szans. Joe Biden skieruje Amerykę na drogę socjalizmu i upadku. Ale my na to nie pozwolimy” – powiedział Mike Pence.

Tuż po wystąpieniu wiceprezydenta na scenę wszedł Donald Trump z pierwszą damą USA Melanią. Przybyli oni do Fort McHenry z Waszyngtonu helikopterem Marine One. Para prezydencka i wiceprezydencka wspólnie wysłuchały hymnu Stanów Zjednoczonych.

IAR/M.Wałkuski/Waszyngton/w zr

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię