Niemcy zaostrzają ograniczenia epidemiczne. 50 euro kary za brak maseczki

Niemcy zamierzają zaostrzyć ograniczenia epidemiczne z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem. Propozycja obejmuje m.in. przedłużenie zakazu zgromadzeń do końca roku.

Zakaz zgromadzeń obecnie obowiązuje w Niemczech do końca października. Zgodnie z nową propozycją, którą kanclerz Angela Merkel przedstawiała przed spotkaniem z szefami krajów związkowych, zostałby on wydłużony co najmniej do końca roku. Zakaz obejmuje koncerty, festiwale oraz imprezy sportowe, w tym mecze piłkarskie.

Nowe przepisy mają ograniczyć także liczbę uczestników spotkań prywatnych. W miejscach publicznych, takich jak restauracje, wprowadzony ma zostać limit do 50 osób, a w domach- do 25 osób.Propozycja zakłada także wprowadzenie grzywny w wysokości 50 euro dla osób, które nie przestrzegają nakazu noszenia maseczki. Nowe ograniczenia mają obowiązywać na terenie całych Niemiec.

Instytut Roberta Kocha poinformował, że od wczoraj w Niemczech potwierdzono 1 507 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby z powodu zakażenia zmarło kolejnych 5 osób. Od początku epidemii w Niemczech potwierdzono 237 936 zakażeń koronawirusem, z czego zmarło 9 285 zakażonych osób.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Reuter/AFP/d mk/w dyd

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię