Jeff Bezos najbogatszym człowiekiem świata. Jego fortuna przekracza 200 mld. dolarów

Walka o pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi świata jest na jakiś czas zakończona, gdyż fortuna najbogatszego człowieka przewyższa o prawie 80 miliardów fortunę kolejnego.

500 najbogatszych ludzi na świecie zarobiło tylko od początku tego roku 809 miliardów dolarów. Jest to 14% wzrost ich zarobków w ostatnich 7 miesiącach w porównaniu z zeszłym rokiem, mimo tego że globalna pandemia spowodowała rekordowy spadek PKB i miliony utraconych miejsc pracy.

Bernie Sanders, który sam uzbierał nie bagatela majątek powiedział, że „nadszedł czas, aby zasadniczo zmienić nasze krajowe priorytety”. Dodał, że „Nie możemy dalej pozwalać miliarderom, takim jak Jeff Bezos i Elon Musk, stać się nieprzyzwoicie bogatymi, podczas gdy miliony Amerykanów stoją w obliczu eksmisji, głodu i rozpaczy ekonomicznej”.

49-letni Musk, obecnie jeden z czterech centymilionerów na świecie, odnotował w tym roku wzrost swojej fortuny o 73,6 miliarda dolarów. Jest to szokujące, ale i tak ta suma jest o wiele mniejsza niż w przypadku Bezosa, którego majątek wzrósł o 87,1 miliarda dolarów. W grupie tej znajduje się również Marka Zuckerberga, szef Facebook Inc. Jego wartość przekroczyła 100 miliardów dolarów na początku tego miesiąca. Gwałtowny wzrost bogactwa wśród najbogatszych jest napędzany głównie przez akcje spółek technologicznych.

W pierwszej dziesiątce znajduje się 8 Amerykanów, 1 Francuz i 1 Hindus. Oto lista najbogatszych i ich fortuny:

1. Jeff Bezos – 202 mld – technologia
2. Bill Gates – 124 mld – technologia
3. Mark Zuckerberg – 115 mld – technologia
4. Elon R Musk – 101 mld – technologia
5. Bernard Arnault 86,6 mld – producent luksusowych produktów
6. Warren Buffett 81,2 mld – finanse
7. Mukesh Ambani 81,1 mld – energia
8. Steve Ballmer 79,3 mld – technologia
9. Larry Page 77,9 mld – technologia – współtwórca Google
10. Sergey Brin 75,5 mld USD + 1,63 mld USD + 12,8 mld USD Technologia amerykańska o współtwórca Google

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię