Niespodzianka w puszkach z zupą firmy Progresso

Firma Faribault Foods, Inc. produkująca zupy Progresso wycofuje 15 tysięcy puszek zup oznaczonych “Progresso organic chicken noodle soup,” – rosołów z dodatkiem organicznego kurczaka.

Okazuje się, że 14-uncjowe puszki „Progresso organic chicken noodle soup” nie zawierają rosołu z makaronem i kurczakiem tylko drugie danie. Setki konsumentów po otwarciu puszki zamiast zupy znaleźli w nich klopsiki z makaronem.

14-uncjowe puszki produktu zostały najwyraźniej błędnie oznakowane w fabryce i jako takie są zapakowane z całą masą składników nie wymienionych na etykiecie. Ze względu na różnorodne alergie pokarmowe, które mogą wywołać nawet zagrażające życiu uczulenia firma Faribault Foods, Inc. zdecydowała się na ich wycofanie.

Klopsiki zamiast rosołu znajdują się w 14-uncjowych puszkach z napisem „Progresso Organic Chicken Noodle Soup” z datą przydatności do spożycia „BestByMAY262022” wydrukowaną na dnie puszki i datą przydatności do spożycia „09JUN2022” wydrukowaną na opakowaniu produktu.

Firma produkująca Progresso zaleca oddanie puszek do sklepu w którym zostały kupione lub wyrzucenie ich do kosza.

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli nie jesteś uczulony na klopsik nie wyrzucaj ich do śmieci, po prostu na obiad zamiast zupy podaj drugie danie.

ZJ

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię