Sieć domów towarowych Lord & Taylor zbankrutowała

Sieć domów towarowych Lord & Taylor zbankrutowała, tym samym dołączając do wydłużającej się listy sklepów, które zostały mocno dotknięte przez pandemię koronawirusa.

Nie pomogły plany restrukturyzacji, która miały zmniejszyć zadłużenie firmy o co najmniej 630 mln dolarów, w związku z czym zarząd Lord & Taylor poinformował o likwidacji 38 pozostałych sklepów.

W zeszłym roku detalista został sprzedany francuskiej firmie Le Tote Inc. W oświadczeniu na stronie internetowej firma, podała, że szuka nowego właściciela, ale jak się okazało z negatywnym skutkiem.

Lords & Taylor to najstarsza sieć domów towarowych w Stanach Zjednoczonych, jej pierwszy sklep otwarto w 1826 roku na Manhattanie. W całym kraju obecnie znajduje się kilkadziesiąt sklepów.

Lord & Taylor, podobnie jak wielu sprzedawców detalicznych, już od jakiegoś czasu zmagał się z problemami spowodowanych dużą konkurencję ze strony sprzedaży internetowej. W zeszłym roku marka sprzedała swój flagowy 11- piętrowy budynek przy Piątej Alei w Nowym Jorku.

Wcześniej, podczas pandemii koronawirusa bankructwo ogłosiły takie firmy jak:

Ann Taylor
Brooks Brothers
Chuck E. Cheese (CEC Entertainment)
Cirque du Soleil
CMX Cinemas
GNC
Gold’s Gym
Hertz
JCPenney
J.Crew
Lucky Brand
Lord & Taylor
Neiman Marcus
Pier 1 Imports
Stage Stores (Parent company of Bealls, Goody’s, Palais Royal, Peebles and Gordman’s)
Sur La Table
Sweet Tomatoes/Souplantation
True Religion Apparel
Tuesday Morning
24 Hour Fitness

AL/JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię