Chicagowska policja gotowa na sobotnie manifestacje w centrum Wietrznego Miasta

Jednostki chicagowskiej policji przygotowują się do ewentualnych manifestacji jakie mają się odbyć dziś w centrum Wietrznego Miasta.

Jak informuje nadkomisarz David Brown, „każda pokojowa manifestacja może przeistoczyć się w zamieszki i ponowne plądrowanie i grabież sklepów. Nie możemy do tego dopuścić”.

Tym razem, jak twierdzi szef chicagowskich stróżów porządku, policja z całą swoją stanowczością będzie reagowała na wszelkie formy agresji oraz zakuwała w kajdanki prowodyrów zamieszek wyłapywanych wcześniej z tłumu.

Według informacji pojawiających się w mediach społecznościowych, celem dzisiejszych protestów będą ponowne rozboje i grabieże sklepów w śródmieściu Chicago.

Jak zapewnia nadkomisarz Brown, w zabezpieczeniu miasta mają pomóc samochody ciężarowe należące do służb porządkowo-sanitarnych Chicago, zlokalizowane przy zbiegu 95 ulicy i Stony Island.

Warto przypomnieć, że w czwartek w Chicago odbyły się specjalne ćwiczenia służb bezpieczeństwa publicznego których celem była szybka reakcja na ewentualne zamieszki i odcięcie głównych arterii komunikacyjnych od protestujących.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię