Chicago świętuje 40-lecie powstania NSZZ „Solidarność”. Willis Tower Biało-Czerwony!

W poniedziałek 31 sierpnia 2020 r. staraniem Konsulatu Generalnego RP w Chicago zostaną podświetlone w narodowych polskich barwach biało-czerwonych znane chicagowskie obiekty architektoniczne Willis Tower i Wrigley Building oraz budynek konsulatu.

Fasada konsulatu, który w latach 80-tych był centralnym miejscem wielu solidarnościowych demonstracji, będzie dodatkowo podświetlona rocznicowym logotypem „40 Solidarność”.

Iluminacja chicagowskich budynków będzie przypomnieniem rocznicy Porozumień Sierpniowych’80 oraz podziękowaniem tysiącom mieszkańców Chicago za wsparcie demokratycznych przemian w Polsce w tamtym czasie. Jest też wyrazem uznania dla Polaków zmuszonych do emigracji przez władze komunistyczne w latach 80-tych, którzy poprzez swoją społeczną i zawodową aktywność na ziemi amerykańskiej dali świadectwo przywiązania do wartości demokratycznych oraz polskiej kultury i tradycji.

Konsulat Generalny RP w Chicago serdecznie dziękuje wszystkim tym, którzy podejmują działania w chicagowskim okręgu konsularnym na rzecz upowszechniania wiedzy o wydarzeniach Sierpnia ’80 w Polsce i ich wpływu na upadek komunizmu w Europie.

Okolicznościowa medialna inauguracja o godz. 20.00 przed budynkiem konsulatu.

Planowane iluminacje:

  • Willis Tower 233 S Wacker Dr., Chicago, IL 60606
    podświetlenie anten na budynku
  • Wrigley Building, 400 & 410 N Michigan Ave, Chicago, IL 60611
    podświetlenie zegara na budynku
  • Konsulat Generalny RP w Chicago, 1530 N. Lake Shore Drive, Chicago, IL 60610
    podświetlenie fasady budynku konsulatu w narodowych barwach biało-czerwonych oraz z logotypem „40 Solidarność”

Konsulat Generalny RP w Chicago zaprasza mieszkańców Chicago do oglądania tych niecodziennych iluminacji celebrujących ważne dla Polski i świata wydarzenia sprzed 40 lat !!!

Konsulat RP/JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię