Demokratyczni burmistrzowie z Minnesoty popierają Donalda Trumpa

Sześciu burmistrzów z ramienia Partii Demokratycznej i jeden były niezależny burmistrz z regionu „Iron Range” w stanie Minnesota popierają Donalda Trumpa, ponieważ „Joe Biden nie zrobił nic, by pomóc klasie robotniczej”.

Termin „Iron Range” odnosi się do szeregu okręgów wydobywczych rudy żelaza skupionych wokół Jeziora Superior w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

W wystosowanym przez nich liście napisali, że w wyborach 3 listopada popierają Donalda Trumpa a nie demokratycznego kandydata na najwyższy urząd w USA Joe Bidena. Żałują, że w przeszłości głosowali na polityków z partii demokratycznej. Sygnatariuszami listu są burmistrzowie miast; Harbors Chris Swanson, Wirginii Larry Cuffe, Chisholm John Champa, Ely Chuck Novak, Eveleth Robert Vlaisavljevich i miasteczka Babbitt Andrea Zupancich.
„Obserwowaliśmy, jak miejsca pracy naszych wyborców opuściły nie tylko nasz region – Iron Range, ale także nasz kraj. Wprowadzając cła na nasze produkty i wspierając złe umowy handlowe, politycy tacy jak Joe Biden nie zrobili nic, aby pomóc klasie robotniczej ”.

Burmistrzowie dodali, że w ich regionie „stracili tysiące miejsc pracy” patrząc jak „pokolenia młodych ludzi opuszczają Iron Range, aby zapewnić sobie i swoim rodzinom dobrze płatną pracę”. W liście skierowanym do Donalda Trumpa napisali „Dziś nie poznajemy Partii Demokratycznej, której wartości tak bardzo przesunęły się do lewej, że nie może już powiedzieć, że jest ona adwokatem klasy robotniczej. Ciężko pracujący mieszkańcy Minnesoty, którzy budowali swoje życie i utrzymywali swoje rodziny tutaj, w górach, zostali porzuceni przez radykalnych demokratów.To nie my zdecydowaliśmy opuściliśmy Partię Demokratyczną. To partia opuściła nas ”.

Burmistrzowie zgodnie dodali, że wygrana Trumpa w wyborach 2016 roku była „cudownym” wydarzeniem a zarazem punktem zwrotnym dla ich regionu. Trump „przeciwstawił się Chinom, wprowadził obniżki podatków i walczył o klasę robotniczą” – napisali, dodając, że „przez całą karierę politycy tacy jak Joe Biden, nie mają kontaktu z klasą robotniczą, nie rozumieją potrzeb, problemów i pragnień klasy robotniczej z Iron Range i innych miasteczek podobnych do naszych w całym kraju.”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię