Facebook ogranicza reklamy polityczne przed listopadowymi wyborami!

Facebook zapowiedział ograniczenie reklam politycznych kandydatów na tydzień przez listopadowymi wyborami prezydenckimi.

Do wyborów w USA pozostało zaledwie dwa miesiące. Facebook oświadczył, że w związku z tym podejmie więcej działań w celu zachęcenia do głosowania, zminimalizowania błędnych informacji i zmniejszenia prawdopodobieństwa powyborczych „niepokojów społecznych”.

Firma będzie usuwać również posty, które przekazują błędne informacje na temat COVID-19 oraz samego głosowania. Obejmie to też posty ogłaszające przedwczesne zwycięstwa.

„Te wybory nie będą przebiegały tak jak zwykle. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za ochronę naszej demokracji” – napisał  Zuckerberg w czwartek w swoim poście. „Oznacza to pomoc ludziom w rejestracji i głosowaniu. (…) W Naród jest podzielony, a oczekiwanie na wyników wyborów może potrwać kilka dni lub tygodni, w tym czasie może pojawić się „zwiększone ryzyko niepokojów społecznych w całym kraju” – dodał Zuckerberg.

Facebook zakaże politykom publikacji nowych reklam wyborczych w tygodniu przed wyborami. Istniejące już na platformie reklamy pozostaną.  Usuwane będą też wszystkie posty, które będą zawierać błędne informacje na temat zasad głosowania oraz pandemii Covid-19.

Firma będzie współpracować z agencją Reuters w celu zapewnienia oficjalnych wyników wyborów i udostępnienia informacji zarówno na swojej platformie, jak i za pomocą powiadomień w trybie push.

Po tym jak zagraniczne firmy starały się zakłócić przebieg wyborów w 2016 roku-  Facebook, Google, Twitter wprowadziły zabezpieczenia, które mają temu zapobiec. Obejmuje to usuwanie postów, grup i kont, które angażują się w „skoordynowane nieautentyczne zachowania” oraz wzmocnienie procedur weryfikacji reklam politycznych. W zeszłym roku Twitter całkowicie zakazał reklam politycznych.

„Tylko w tym tygodniu, usunęliśmy sieć 13 kont i dwie strony, które starały się wprowadzić w błąd Amerykanów i wzmocnić podziały”– napisał Mark Zuckerberg.

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię