North Shore Chamber Music Festival zaprasza na jesienne koncerty

Jesienne koncerty organizowane przez North Shore Chamber Music Festival (NSCMF) prezentowane będą zarówno na żywo jaki i w formie livestream.

Seria koncertów jesiennych i rozmów o muzyce zatytułowana onstage / offstage rozpocznie się już 10 września. Koncerty na żywo będzie można oglądać w sali recitalowej w PianoForte Chicago, a transmisje na żywo za pośrednictwem strony internetowej NSCMF przez 48 godzin.

Każdy z koncertów będzie trwał około 75 minut podczas których oprócz muzyki będziemy mogli usłyszeć historie z życia artystów oraz porozmawiać o ich muzyce i profesjonalnym życiu.

Dyrektor artystyczny NSCMF i skrzypek koncertowy Vadim Gluzman jest kuratorem nowej serii. Jak mówi stworzył nową serię w swobodnym formacie z „z myślą o odkrywaniu” muzyki i życia muzyków jako profesjonalnych artystów muzyki klasycznej żyjących w czasach współczesnych, na scenie i poza nią. „Tworzenie muzyki polega na łączeniu się i zawsze działa na zasadzie wzajemności, od artystów do publiczności i z powrotem od publiczności do artysty. Przez ostatnie 10 lat letni festiwal sprzyjał przyjaznej atmosferze, która usuwa formalności, które mogłyby stworzyć granicę między publicznością a artystami ”– mówi Gluzman. „Podczas panującej globalnej izolacji naszym celem jest zniesienie tych granic, a zbudowanie społeczność jest szczególnie wzruszające. Chcemy stworzyć niezapomniane wieczory, które z pewnością podniosą państwa na duchu”.

Podczas trzech koncertów odbywających się 10 i 11 września oraz 17 października słuchacze będą mogli odkryć świat muzyki żydowskiej i izraelskiej, romantyczne arcydzieła muzyki kameralnej, odkrytą oryginalną muzykę napisaną przez Charliego Chaplina i światową premierę słynnego kompozytora Avnera Dormana.

• Czwartek, 10 września 2020-19:30
Kalejdoskop żydowski – ewoluujący muzyczny świat muzyki żydowskiej i izraelskiej.
• Piątek, 11 września 2020-19:30
Trójkąt miłosny – romantyczna muzyka Schumanna i Johannesa Brahmsa
• Sobota, 17 października 2020-19:30
Uśmiech Charliego Chaplina – wydarzenie multimedialna

Bilety na koncerty na żywo kosztują $70 od osoby i odbywać się będą w PianoForte Chicago przy 1335 South Michigan Avenue w centrum Chicago.

Na każdym koncercie będzie ograniczona liczba osób do 40, aby zapewnić bezpieczeństwo i dystans.

Koncerty livestream $20 na rodzinę. Livestream dostępny jest pod adresem https://nscmf.org/onstage-offstage/. Film archiwalny będzie dostępny przez 48 godzin po każdej transmisji.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię