Do połowy września przeloty PLL LOT z USA do Polski tylko rejsami czarterowymi!

W związku z przedłużeniem rządowych obostrzeń epidemicznych, rejsy PLL LOT ze Stanów Zjednoczonych do Polski zaplanowane do 14 WRZEŚNIA, będą nadal organizowane w formule CZARTEROWYCH REJSÓW SPECJALNYCH. Bilety na te połączenia nie są już dostępne w sprzedaży przez systemy rezerwacyjne oraz stronę LOT.com.

Od 1 do 14 września LOT zorganizuje następujące rejsy z USA do Polski:

 • z Chicago do Warszawy (LO 004) w dniach 1, 2, 4, 6, 8, 9, 10 i 12 września
 • z Chicago do Krakowa (LO 010) w dniach 7 i 14 września
 • z Nowego Jorku do Warszawy (LO 027) w dniach 1, 2, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 12, 13 i 14 września

Bilety zakupione na te rejsy zachowują ważność. Dodatkowa rejestracja nie jest wymagana.

POWRÓT DO POLSKI SAMOLOTAMI PLL LOT

Osoby posiadające prawo do wjazdu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i zainteresowane zakupem biletów na wymienione połączenia z Nowego Jorku do Warszawy oraz z Chicago do Warszawy lub Krakowa, proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres rescue.flights@lot.pl .

Ważne! Poprawnie wypełnione zgłoszenie musi zawierać:

 • Imię i nazwisko
 • Obywatelstwo zgodnie z paszportem
 • Dane kontaktowe – telefon i adres mailowy
 • Preferowaną trasę podróży (Nowy Jork-Warszawa, Chicago-Warszawa lub Chicago-Kraków)
 • Termin podróży.
  Na listy pasażerów wpisane zostaną jedynie zgłoszenia zawierające wszystkie ww. informacje.

Sprzedaż biletów na te loty odbywa się za pośrednictwem Contact Center LOT. Konsultanci skontaktują się telefonicznie z każdą osobą, która dokona poprawnego zgłoszenia drogą mailową. Prosimy
o przygotowanie karty kredytowej (lub innej karty umożliwiającej realizację płatności on-line) potrzebnej do uregulowania należności za bilet.

ZMIANA BILETU NA LOTY DO 14 WRZEŚNIA

W przypadku anulowania rejsu ze Stanów Zjednoczonych do Polski, pasażerom PLL LOT przysługuje bezpłatna wymiana biletu na jeden z czarterowych rejsów specjalnych organizowanych do 14 września lub jeden z rejsów rozkładowych, zaplanowanych na tej samej trasie od 15 września. Warunkiem zamiany jest zachowanie tej samej trasy podróży.

W przypadku wybrania rejsu do 14 września włącznie prosimy o rejestrację zgłoszenia
za pośrednictwem dedykowanego Formularza. Poprawnie wypełniony wniosek musi zawierać wszystkie dane wskazane w formularzu. Dodatkowo prosimy także o wpisane następujących informacji w polu „Treść wiadomości”:

 • Imię i nazwisko
 • Obywatelstwo zgodnie z paszportem
 • Preferowany termin podróży.

Rozpatrzone zostaną jedynie zgłoszenia zawierające wszystkie ww. informacje. Zamiana biletów
na te loty odbywa się za pośrednictwem Contact Center LOT i zostanie potwierdzona drogą mailową.

ZMIANA BILETU NA LOTY PO 14 WRZEŚNIA

Zamiany biletu na rejsy ze Stanów Zjednoczonych do Polski organizowane po 14 września, można dokonać za pośrednictwem Formularza zmiany biletu. Warunkiem bezpłatnej zmiany jest zachowanie tej samej trasy podróży.

UWAGA!
Ze względu na obowiązujące obostrzenia epidemiczne przypominamy, że przed zakupem biletu i przed wylotem każdy Pasażer powinien upewnić się, że spełnia kryteria wjazdu do Polski. Osoby nie posiadające takich uprawnień, nie zostaną wpuszczone na pokład.

REJSY PLL LOT z Polski do USA odbywają się w dalszym ciągu na dotychczasowych zasadach jako rejsy regularne i bilety dostępne w sprzedaży przez systemy rezerwacyjne oraz stronę https://www.lot.com/pl/pl/

Polish Consulate in Chicago

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię