Wyjeżdzasz na długi weekend. Zabierz ze sobą maseczkę informuje AAA

Przed nami długi weekend z okazji Labor Day. Od dziś do najbliższego poniedziałku miliony Amerykanów wyruszy w podróż, aby pożegnać tegoroczne lato.

Tymczasem, AAA czyli Amerykański Automobilklub ostrzega przed pandemią koronawirusa i proponuje podjęcie wszelkich działań prewencyjnych które uchronią nas przed zakażeniem.

Jak twierdzi rzecznik AAA, Molly Hart „wyruszając w podróż dobrze się jest zaopatrzyć w środki dezynfekujące, maseczki, jedzenie i wodę, aby ograniczyć do minimum wizyty w sklepach a tym samym możliwość potencjalnego zakażenia”.

„Jeżeli zamierzacie zatrzymać się w hotelu, upewnijcie się, że jest wciąż otwarty, w jaki sposób przestrzegane są w nim wytyczne dotyczące COVID-19 oraz na wszelki wypadek zabierzcie ze sobą środki czystości” podkreśla Hart.

Warto dodać, że z tegorocznych prognoz AAA wynikało, że w okresie od lipca do końca września w podróż wyruszy 700 milionów Amerykanów. Niestety w wyniku koronawirusa liczba ta spadnie o piętnaście procent do poziomu 600 milionów.

Dobra wiadomość jest taka, że podczas rozpoczynającego się dziś weekendu średnia cena za galon benzyny regularnej będzie niższa o 43 centy jak przed tygodniem.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię