Stan wyjątkowy w Kalifornii

Z powodu pożarów gubernator Kalifornii, Gavin Newsom ogłosił w poniedziałek stan wyjątkowy w powiatach Fresno, Madera, Mariposa, San Bernardino i San Diego.

Biuro szeryfa powiatu Madera podało na Twitterze, że pożar, który rozpoczął się w piątek, ogarnął bardzo szybko ponad 18 tys. hektarów terenu. Władze wydały w poniedziałek rozkazy ewakuacji dla całego miasta Auberry, liczącego 2.5 tyś. mieszkańców. Ogień wymknął się spod kontroli.

Nakaz ewakuacji został również wydany dla części  powiatów Madera i Fresno, w tym społeczności Big Creek, Huntington Lake, Shaver Lake i Cascadel Woods.
Ogień pali się po obu stronach rzeki San Joaquin w pobliżu Mammoth Pool Reservoir i jeziora Shaver Lake. W niedzielę z parku  Sierra National Forest ewakuowano ponad 200 osób.

„Każdy zagrożony rejon dostał  zalecenie ewakuacji. Jednak ogień rozprzestrzenia się bardzo szybko. Jeśli poczujesz, że jesteś w niebezpieczeństwie bądź gotowy do opuszczenia miejsca zamieszkania przed wydaniem rozkazu. ” – czytamy na Twitterze biura szeryfa powiatu Madera.

Rozprzestrzenianie ognia pogarszają rekordowe upały. W niedzielę po południu w powiecie Los Angeles temperatura sięgnęła 120 stopni Fahrenheita.  Była to najwyższa temperatura zarejestrowana w powiecie Los Angeles – informuje Krajowa Służba Meteorologiczna (NWS). Poprzedni rekord ustanowiono w lipcu 2006 roku, wynosił on 118 stopni Fahrenheita.

AL

Joe Biden: “Żarówkę wymyślił czarnoskóry”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię