Rosja szerzy dezinformację na temat zdrowia psychicznego Joe Bidena

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) podał, że Rosja szerzy dezinformację na temat zdrowia psychicznego byłego wiceprezydenta Joe Bidena.

W środę DHS tłumaczył swoją decyzję o wstrzymaniu raportu wywiadowczego, ostrzegając, że Rosja próbuje przedstawić demokratycznego kandydata na prezydenta Joe Bidena jako niestabilnego psychicznie – donosi Agencja Reuters.

Projekt raportu, zatytułowany „Russia Likely to Denigrate Health of US Candidates to Influence 2020 Election”, został złożony 7 lipca w biurze agencji – podała stacja ABC News, która jako pierwsze poinformowała o tej sprawie.

Pełniący obowiązki sekretarza DHS Chad Wolf powiedział w środę, w wywiadzie dla Fox News, że agencja wstrzymała publikację, z powodu brakujących w niej niezbędnych informacji. Była „bardzo słabo napisana”. Wolf podkreślił, że raport zostanie poprawiny,

„Będę nadal wykonywał swoją pracę i  sprawdzał czy informację wychodzące od nas są wiarygodne” –  powiedział Wolf.

Projekt biuletynu informował, że rosyjskie media państwowe RT, Sputnik oraz  rosyjskie strony internetowej  między wrześniem 2019 i majem 2020 r. zamieściły  informacje o „słabym stanie zdrowia psychicznego demokratycznego kandydata na prezydenta Joe Bidena”.

Projekt biuletynu cytował stronę internetową  mówiącą, że jego błędy werbalne były objawami demencji, a nie jąkania się – jak donosiły amerykańskie media. Biden przyznał, że od dzieciństwa cierpi na tę przypadłość.

W biuletynie znajdowały się również informację, że irańskie i chińskie media opublikowały materiały kwestionujące zdrowie psychiczne prezydenta  Donalda Trumpa.

AL

źródło: Reuters

https://amerykapopolsku.com/2020/09/08/szkoly-ktore-korzystaja-z-tzw-projektu-1619-moga-stracic-federalne-dotacje/

Joe Biden: “Żarówkę wymyślił czarnoskóry”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię