Ameryka po polsku zaprasza na spacerek po najbardziej przyjacielskim mieście Ameryki

Jeżeli skończyłeś 55 lat i szukasz bezpiecznego miejsca, w którym spędzisz resztę swojego życia grając w golfa, to The Villages w powiecie Sumter na Florydzie jest twoim miejscem przeznaczenia.

W The Villages, miasteczku znajdującym się 45 minut na północny-zachód od Orlando położonym na prawie stu kilometrach kwadratowych mieszka około stu tysięcy osób w 98 % procentach białych. Na dodatek, w każdych wyborach prezydenckich opowiadają się oni za kandydatem partii republikańskiej. W tym roku będzie to ponownie Donald Trump, czytamy w lokalnej gazecie Daily Sun, słyszmy w lokalnym radiu WVLG 640, nie mówiąc o wewnętrznej telewizji kablowej The Villages News Network.

Jak wynika ze statutu tej zamkniętej społeczności, w 80% procentach domów musi mieszkać osoba która ukończyła 55 lat. Osoby poniżej 19 roku życia niestety nie mogą zostać rezydentami The Villages, chyba, że zostanie uczyniony wyjątek przez radę miasteczka. Na dodatek, osoba taka może przebywać ze swoimi dziadkami tylko przez 30 dni w roku. Jednym miejscem, gdzie mogą zamieszkać rodziny z dziećmi poniżej 19 roku życia są domy zlokalizowane w Bison Valley, Spring Arbor i Oak Meadows.

Jak się oblicza średnia wieku mieszkańców w The Villages wynosi 67 lata i cztery miesiące. Na dodatek, właścicielami większości domów w tej metropolii są, jak się okazuje kobiety. Tymczasem jak wynika z ostatnich danych The Villages zamieszkuje największa w Stanach Zjednoczonych liczba weteranów.

Poza pięćdziesięcioma polami do gry golfa, akademią golfa, czternastoma centrami handlowymi, The Villages oferuje swoim mieszkańcom jedenaście parków, w tym parki dla psów, ścieżki rowerowe, stadiony do gry w polo, strzelnice, baseny, ponad dwa tysiące klubów i kółek zainteresowań takich jak: ogrodnictwo, taniec czy klubów dla singli.

Do jednych z najważniejszych wydarzeń w życiu mieszkańców tego wyjątkowego miejsca, są zawody sportowe organizowane na początku kwietnia pod nazwą „The Villages Senior Games”. Z dwóch tysięcy zawodników po ich zakończeniu, wybierana jest piątka najlepszych atletów, którzy reprezentują The Villages na zawodach stanowych dla seniorów „Florida Senior Games.

Do najbardziej znanych mieszkańców The Villages zalicza się aktorkę Megan Boone, Nancy Lopez byłą profesjonalną zawodniczkę grającą w golfa, której majątek oblicza się na 10 milionów dolarów czy jej byłego męża, bejsoblistę Ray’a Knighta.

Jednak największym zainteresowaniem wśród osób odwiedzających The Villages są kolorowe wózki do golfa, które stanowią podstawowy środek transportu w tym niecodziennym mieście.

Polecamy i zapraszamy na wycieczkę do America’s Friendliest City.

JR

Czytaj również:

 

Które stany w USA masowo tracą mieszkańców?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię