Które stany w USA masowo tracą mieszkańców?

Codziennie prawie tysiąc osób przeprowadza się na Florydę. Amerykanie chętnie też wybierają Teksas i Arizonę.

W niektórych częściach Florydy sprzedaż domów się podwoiła, a stan przyciąga każdego dnia 950 nowych mieszkańców – donosi New York Times.

Dane pochodzą z z raportu Miami Summer 2020 International Sales Group oraz sierpniowego raport Douglasa Ellimana.

Jak wynika z raportów średni dzienny przyrost populacji osób w wieku 35 lat wynosi 777.

„Floryda jest konsekwentnie jednym z najbardziej pożądanych stanó pod względem pogody i wysokości podatków. Stan  utrzymuje silny przyrost  dziennej liczby ludności w ciągu ostatnich kilku dekad” – czytamy w raporcie

Na Florydę przeprowadzają się głownie osoby ze stanów, gdzie podatki są wyższe, m.in z Nowego Jork, Illinois, New Jersey, Connecticut i Massachusetts. Miasta takie jak Chicago, Nowy Jork i Boston tracą codziennie wielu mieszkańców.

W raporcie Miami Summer 2020 International Sales Group czytamy:

„USA doświadcza obecnie trendu, gdzie następuje przesunięcia ludności ze stanów północno – wschodnich i środkowo – zachodnich do stanów południowych, takich jak Floryda i Teksas. Według danych Spisu Powszechnego USA, Floryda miała najwyższy poziom migracji krajowej netto w latach 2017-2018”.

W lipcu w powiecie Palm Beach odnotowano 268 % wzrost kontraktów na domy jednorodzinne – o wartości powyżej 1 mln dolarów

Tymczasem w wielu nowojorskich powiatach nowe kontrakty na domy jednorodzinne i mieszkania są niższe niż w poprzednich latach.

Kto z Was myśli o przeprowadzce? Piszcie w komentarzach.

AL

https://amerykapopolsku.com/2020/09/09/policjanci-postrzelili-13-latka-dziecko-cierpi-na-autyzm/

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię