Trump przyznał, że publicznie bagatelizował zagrożenie. W rozmowie z dziennikarzem mówił, że Covid-19 jest „zabójczy”

Prezydent Donald Trump już w lutym doskonale wiedział, jak niebezpieczny jest koronawirus SARS-CoV-2. Wprost mówił, że to „zabójcza rzecz” – ujawnia w swojej najnowszej książce Bob Woodward.

W środę CNN opublikowało serię wywiadów dziennikarza Boba Woodwarda  z Donaldem Trumpem – autora książki „Rage” o prezydencie, która ma mieć swoją premierę 15 września.

Wynika z nich, że prezydent publicznie bagatelizował zagrożenie, jednocześnie prywatnie przyznając, że wirus jest bardzo groźny.

Dziennikarz od grudnia 2019 do lipca 2020 przeprowadził z prezydentem 18 wywiadów , podczas których gromadził materiały do kolejnej książki o Białym Domu pod jego rządami.

Prezydent już 7 lutego określił wirusa mianem „zabójczego”  i  stwierdził, że SARS-CoV-2 jest bardziej śmiercionośny niż nawet najpoważniejsza grypa – wynika z nagrań.

„To bardzo trudna sytuacja. To przenosi się przez powietrze, Bob”, powiedział. „To jest zabójcze”, dodał.

Przypomnijmy, że 10 lutego na wiecu w New Hampshire, Trump zaczął szerzyć ideę, że koronaawirus może po prostu zniknąć.

„Wygląda na to, że do kwietnia, wiesz w teorii, kiedy robi się trochę cieplej, cudownie odchodzi. Myślę, że wszystko będzie dobrze.”- powiedział

9 marca prezydent po raz kolejny stwierdził, że grypa jest gorsza od koronawirusa. Z kolei 19 marca prezydent w rozmowie z dziennikarzem przyznał, że umniejsza kwestię pandemii koronawirusa, aby nie siać paniki wśród Amerykanów.

Zawsze chciałem pomniejszać jej znaczenie. Nadal chcę to robić, by nie siać paniki – powiedział prezydent.

Donald Trump podczas konferencji prasowej w Białym Domu bronił się podkreślając, że chciał zapobiec panice. Nazwał też książkę Woodwarda kolejną próbą politycznego „morderstwa”, twierdząc przy tym, że działał w najlepszym interesie kraju.

„Kocham nasz kraj. Nie chcę, żeby ludzie byli przestraszeni. Nie chcę wywoływać paniki,chcemy pokazać siłę. Chcemy pokazać siłę jako naród. I to właśnie zrobiłem.”

AL

Home Depot odwołuje Black Friday. Oferuje coś innego

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię