Najbardziej samotny słoń na świecie

Słoń przebywający w pakistańskim zoo zostanie przewieziony do rezerwatu dla zwierząt.

Kaavana przez 35 lat był trzymany w tragicznych warunkach w ogrodzie zoologicznych Marghazar w Islamabadzie. Od ośmiu lat przebywał w zagrodzie sam. W 2012 roku jego kompan zmarł.

Martin Bauer, rzecznik Four Paws, powiedział, że Kaavana nie tylko jest zaniedbany, ale również wykazuje problemy behawioralne. „Rozwinęło się u niego stereotypowe zachowanie, co oznacza, że ​​godzinami kręci głową w przód i w tył. Dzieje się tak głównie dlatego, że po prostu się nudzi ”– powiedział Bauer.

Zespół Four Paws, który przeprowadził badanie fizyczne Kaavana, obejmował weterynarzy i ekspertów zajmujących się dzikimi zwierzętami. Stwierdzili oni, że słoń oprócz nadwagi, ma również oznaki niedożywienia oraz poranione stopy i popękane paznokcie. Jest to wynikiem przebywania w małym ogrodzeniu z nieodpowiednią podłogą i bez możliwości swobodnego poruszania się.

Eksperci dodali, że pomimo tych problemów Kaavana jest wystarczająco silny i „zostaną teraz podjęte kroki w celu sfinalizowania jego przeniesienia do rezerwatu dla zwierząt, potencjalnie w Kambodży”.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię