Huragan Sally zmierza w kierunku USA. Uderzy we wtorek

fot. pixabay

Huragan Sally zmierza w kierunku amerykańskiego wybrzeża Zatoki Meksykańskiej. Uderzenie w ląd ma nastąpić we wtorek. Mieszkańców przybrzeżnych miejscowości w Luizjanie, Missisipi i Alabamie wezwano do ewakuacji.

Sally jest drugim po Laurze huraganem, który w tym sezonie uderzy w wybrzeże Zatoki Meksykańskiej. Ma uderzyć w wybrzeże Luizjany we wtorek rano.

Sally towarzyszy wiatr o prędkości do 150 kilometrów na godzinę i kilkumetrowa fala powodziowa. Ostrzeżenie przed huraganem obejmuje między innymi miasta Mobile i Biloxi. Żywioł może być też odczuwalny także w Nowym Orleanie, który nadal pamięta tragiczne skutki huraganu Katrina.

Według meteorologów Sally uderzy w ląd jako huragan 2 kategorii w pięciostopniowej skali. Z wiatrem o prędkości 170 kilometrów na godzinę. Tysiące mieszkańców wybrzeża Zatoki Meksykańskiej udały się w głąb lądu do schronisk i hoteli. Ci którzy pozostali na miejscu gromadzą zapasy żywności i zabijają okna i drzwi płytami ze sklejki. Huraganowy wiatr i intensywne opady deszczu zaczną być odczuwalne jutro około południa czasu lokalnego. Główne uderzenie nastąpi we wtorkową noc.

IAR

Wybory prezydenckie 2020 w USA. Najnowszy sondaż Fox News

Nowa inicjatywa pomoże miastu śledzić kontakty zarażonych Covid- 19

Doktor Fauci przewiduje kiedy wrócimy do normalności sprzed pandemii

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię