Nowa inicjatywa pomoże miastu śledzić kontakty zarażonych Covid- 19

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot ogłosiła w poniedziałek powstanie specjalnej kadry (COVID City Contact Tracing Corps), która będzie odpowiedzialna za śledzenie kontaktów zarażonych osób w Chicago.

Miasto przekaże na ten cel grant w wysokości 56 milionów dolarów. W inicjatywę zostanie zaangażowane 31 organizacji, które zostały wybrane w drodze konkursu. Będą one nadzorowane przez Miejski Departament Zdrowia Publicznego. Za pośrednictwem organizacji na dwuletni kontrakt, zostanie zatrudnionych około 500 osób.

Osoby odpowiedzialne za „śledzenie kontaktów”  mają zarabiać od 20 do 24 dolarów na godzinę. Muszą mieć ukończone 18 lat. Mile widziane jest doświadczenie w obsłudze klienta. Ich zadaniem będzie gromadzenie informacji poprzez wywiady telefoniczne i identyfikację potencjalnych kontaktów z osobami chorymi na koronawisusa.

Śledzenie kontaktów ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Obecnie to miejski Departament Zdrowia Publicznego kontaktuje się z tymi, którzy uzyskali pozytywny wynik testy,  aby dotrzeć do tych, z którymi mieli bliski kontakt. Osoby te proszone są o poddanie się kwarantannie i zrobieniu testu.

Jak podkreślała burmistrz, nowa inicjatywa nie tylko pomoże miastu w walce z koronawirusem, ale również zapewni mieszkańcom nowe miejsca pracy.

„Poprzez tworzenie potrzebnych miejsc pracy, które wesprą naszą reakcję na COVID-19, Contact Tracing Corps and Resource Coordination Hub COVID pomoże społecznościom najbardziej dotkniętym tą chorobą utrzymać się na powierzchni i inwestować w swoje ścieżki kariery.”

AL

Wybory prezydenckie 2020 w USA. Najnowszy sondaż Fox News

Pierwsze szczepienia na COVID-19 w USA planowane na listopad

Huragan Sally zmierza w kierunku USA. Uderzy we wtorek

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię