„Wybory 3 listopada zdecydują o losach całego świata” twierdzi George Soros przekazując demokratom 50 mln. dolarów

George Soros, znany liberał podarował na rzecz partii demokratycznej w Stanach Zjednoczonych ponad 50 milionów dolarów.

Jest to największa donacja jaką kiedykolwiek przekazał jeden z najbogatszych ludzi świata w celu wygrania przez demokratów zbliżających się wyborów prezydenckich 3 listopada.

Jak informuje Federalna Komisja Wyborcza, miliarder przelał za pośrednictwem swojej organizacji „Demokracy PAC” 48 milionów dolarów oraz kolejne cztery miliony, które zostały przekazane bezpośrednio na komitety wyborcze partii demokratycznej, co daje ogólną sumę 52 milionów dolarów.

Lwia część donacji przekazana przez 90 letniego György Schwartz ‘a zasili konta m.in. Democratic Grassroots Victory Fund, Nancy Pelosi Victory Fund, Biden Victory Fund, Planned Parenthood Votes czy Sixteen Thirty Fund.

W jednym z ostatnich wywiadów cytowanych przez London Daily, George Soros powiedział; „zbliżające się wybory w Stanach Zjednoczonych mają dla mnie kluczowe znaczenie. Od nich będzie zależał los całego świata”.

Warto przypomnieć, że George Soros, amerykański inwestor giełdowy pochodzenia węgiersko-żydowskiego jest fundatorem fundacji im. Stefana Batorego w Polsce.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię