Huragan Sally uderzył. Pozbawił prądu setki tysięcy mieszkańców (FILMY)

fot. print screen/ Twitter/@TWCChrisBruin

Huragan Sally uderzył w amerykańskie wybrzeże Zatoki Meksykańskiej. Setki tysięcy mieszkańców południowych stanów pozbawionych zostało elektryczności.

W chwili uderzenia w ląd huraganowi towarzyszył wiatru wiejące z prędkością 165 kilometrów na godzinę. Amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów (NHC). Poważne zagrożenie stanowi nie tylko silny wiatr ale także intensywne opady deszczu i fala powodziowa.

Sally uderzyła w stały ląd o 5 rano czasu lokalnego jako huragan 2 kategorii.Przed uderzeniem huragan skręcił na wschód omijając Nowy Orlean w Luizjanie.

 

Najpoważniejsze skutki żywiołu odczuwają mieszkańcy Alabamy i zachodnich krańców Florydy.

 

Rozmiar zniszczeń na razie nie jest znany. Lokalne stacje telewizyjne z miasta Pensacola pokazują zniszczone domy, poprzewracane w portach łodzie i połamane drzewa oraz słupy energetyczne.

 

Około 200 tysięcy mieszkańców Alabamy i 300 tysięcy mieszkańców Florydy zostało pozbawionych dostaw prądu. Największe zagrożenie stanowi jednak fala powodziowa oraz opady deszczu.

 

Ponieważ huragan przesuwa się bardzo powoli na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej może padać intensywnie przez wiele godzin. Według prognoz, w niektórych miejscach może w ciągu doby spaść nawet 700 milimetrów deszczu.

AL

źródło :IAR, Twitter

Illinois czekają drastyczne cięcia budżetowe. Na co zabraknie pieniędzy?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię